• Bizi Arayın

line
line

Selam,

Yaşamım boyunca beni en huzurlu eden şeylerden biri insanlara yardım etmek olmuştur. Yöntemlerimin içinde de en çok önemsediğim, hayat motivasyonumu arttıran ise insanları dinlemektir.

 Kurduğum iletişimlerde, konuşulan birçok soru ve sorunun bilinç altı kodlamalarımızdan kaynaklandığını fark ettiğimde önce kendime sonra dinlemekte olduğum insanlara yardım edebilmek adına “bilinç altı” eğitimlerini tamamladım ve 200 saatin üzerinde bilinç altı uygulaması yaptım . 

 İnsanları ve kendimi dinlerken fark ettiğim diğer bir konu da kimsenin başkalarının çözüm önerilerine ihtiyacı olmamasıydı. Herzaman içimizde biryerlerde soru ve sorunlarımızın cevapları olduğuna güvendim. İnsanın iç sesi herkesin kendine özgü , eşsiz ve biricik hazinesi ve hiçbiryerde bulamayacağı tam da kendine göre olan yol göstericisidir. Peki bu yol göstericiye nasıl ulaşılır? Kendi cevaplarını insan nasıl bulur? İşte tamda bu dönemde koçluk yolculuğum başladı. Doğru sorularla danışanlarıma yolculuklarında eşlik etmek adına sola unitas akademiden ICF( Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı ACPT koçluk eğitimleri hayatıma girdi. 

 2001 yılında Hacettepe üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun olduğumda çok daha iyi anladım ki , insanlık tarihinin başlamasından itibaren duygusal ilişkilede de soru ve sorunlar başlamıştı burdan da yola çıkarak niş alanıma “ilişki koçluğu” eğitmlerimi ekledim.

 Üniversiteden mezun olduktan sonra uzun yıllar kurumsal firmalarda iletişim üzerine yöneneticilik yaptığım dönemlerden de fark ettiğim önemli hususlardan biri de ; kişiler çok erken yaşlarda hangi mesleklerde mutlu olacaklarını belirleyip kendilerine uygun meslekler tercih edebilseler iş hayatında ki bir çok soru ve sorunu aşmış olacaklardı. Bu farkındalıkla ikinci bir niş alanım olan öğrenci koçluğu ve beraberinde “izotomi”eğitimimi koçluk çantama ekledim. 

 “Hayat birazda neye ne anlam yüklediğinle ilintilidir” bakış açımın da etkisi ile NLP , Paul Ekman Emotional Skills and Competencies ( duydusal beceriler ve yetkinlikler), evaluting Truthfulness and cresibility( doğruluğu ve güvenilirliği değerlendirmek)  eğitimlerimi koçluk çantama ekledim. 

 İlk oğlumu dünyaya getirdiğimde inanılmaz bir mutlulukla beraber birçoğumuzun yaşadığı ebeveyn soru ve sorunları ile de yüzleşmem gerekti . İkinci oğlumla beraber ebeveyn ile  ilgili netleşmek istediğim gündemlerim beni  “ebeveyn koçluğu”  üzerine çalışmamı tetikledi. Bu konu ile ilgili yazdığım makalede de detaylardan bahsettim. 

 Profesyonel koçluk , 13 yaş üstü danışanlara yapılabilmektedir. İki çocuğumda henüz 13 yaşına gelmemesi beni yeni bir eğitim almaya yönlendirdi. Hem kendi çocuklarıma koçluk yapabilmek hem de minik danışanlarıma yardımcı olabilmek adına yine ICF onaylı 5-12 yaş çocuk koçluğu eğitmenlik programım devam etmektedir. 

 

       -SERTİFİKALAR

 

 

                            

 

             Sola Unitas Academy

          Advancing the Path to Core Coaching Masteries

           -"Coaching Foundations"

           -"Coach Presence"

           -"World of Possibilities"

           -"Co-Creating

         Relationship Coaching (İlişki Koçluğu)

         Coaching Teens and Students (Öğrenci Koçluğu)

         NLP

 

 

                  

           

            Paul Ekman International​

      - IAE – Interview Assesment Expert (Mülakat Değerlendirme Uzmanı)

      - EIE – Emotional Intelligence Expert (Duygusal Zeka Uzmanlığı)

      - ESaC – Emotional Skills and Competencies (Duygusal Yetkinlikler)

      - ETaC – Evaluating Truthfulness Credibility (Güvenilirliği Değerlendirmek)

​     
 
 
 
 

       

           

 

            Bilinç Alti Temizliği Eğitimi

 

​      
 
 
 
 
 

   

           

 

            5-12 Yaş Koçluk Oyunları Eğitimi

 

   

           

 

 

             Mutlu Meslek Seçimi

 

​